Yağ Enjeksiyonu | Op. Dr. Ercan Demirbağ

Бързо назначаване

След като уговорите среща, ще бъдете върнати незабавно и часът ще бъде определен.


Какво представлява инжектирането на мазнини?

Процесът, наречен инжектиране на мазнини, е прехвърлянето на мазнини, взети от част от тялото с излишна мастна тъкан чрез изсмукване с игли до необходимата област. С този метод процедурата може да се приложи към всяка част от тялото, която е необходима. С този метод е възможно да се запълнят, намалят бръчките, да се коригират контурите и да се постигне подмладяване на кожата.

За инжектиране на мазнини мастните клетки се вземат от области като корема и бедрата с тънки канюли. По време на отстраняването на мазнините се правят разрези с размери 3-4 мм и след това остава неясен белег. Има и известно изтъняване в зоните, където се отстраняват мазнините. Ако излишъкът ви е малък, може да сте убили две птици с един замах. Основната цел обаче е да се получат плътни мастни присадки от стволови клетки. Той се инжектира в желаната област с подходящи канюли-игли. Не е възможно да се каже, че всички инжектирани мастни клетки остават или всички се стопяват. Приблизително не би било погрешно да се каже, че поне 50% от мастните присадки остават според приложената област. Предимство е, че нанесената мазнина съдържа плътни стволови клетки, е собствена тъкан на човека и може да се получи повече от готови пломби за големи площи.

Yağ enjeksiyonu vücutta ihtiyaç duyulan her bölgeye uygulanabilir. Pratikte en sık olarak yüz bölgesinde; dudakları belirginleştirmek ve kalınlaştırmak, burun kenarından dudaklara uzanan çizgileri (nazolabial sulkus) doldurmak, elmacık kemiğini ve çene ucunu belirginleştirmek, alın ve kaş arasındaki kırışıklıkları doldurmak, özellikle zayıf kişilerde yanakların dolgunlaştırılması, yüzdeki her türlü çökme ve düzensizlikte, bacaklardaki eğriliklerde, meme asimetrilerinde, liposuction ameliyatı sonrası oluşmuş çukur alanlarda, el sırtında gençleştirme amacıyla, yüz germe ve diğer operasyonlarla kombine edilerek de uygulanabilir. İşlem sırasında alınan yağın fazlası depolanarak sonrasında yağ alma işlemi yapılmaksızın gerekli bölgelere sadece enjeksiyon ile verilebilir. Bu işlemin dezavantajı konulan yağın belli oranda erimesidir. Yağ hücrelerinde erime olması durumunda homojen bir erime olacağı için yanağınızın sol tarafındaki yağ hücrelerinin %20 si erir ise, sağ tarafındaki yağ hücrelerinin de  %20 si erir. Yağların erimesinin vücuda herhangi bir zararı yoktur ve gerek görülürse işlem tekrarlanır.

Yağ enjeksiyonu sedasyon anestezisi ile yapılabilir. Ortalama işlem süresi yapılacak bölge genişliği ile orantılı olarak 30 dk – 1 saat sürer. Herhangi bir kesi olmadığından iz problemi ile karşılaşılmaz. İşlem sonrası uygulanan bölgede birkaç gün sürecek ödem olağandır. Buz tatbiki ve basit ağrı kesiciler faydalıdır. Kişi yapılan işlemin derecesine, sosyal durumuna ve yaptığı işe göre birkaç gün ile birkaç hafta içerisinde işine ve sosyal hayatına dönebilir.

 

Социални медии на Ercan Demirbag

Последвайте ни в социалните мрежи

  


0212 873 00 71

Adnan Kahveci Mh. Yavuz Sultan Selim Boulevard Perlavista Residence A Block, Етаж 12,
No: 116 -117 Beylikduzu/Истанбул
info@ercandemirbag.com